Jobba med oss

Vi brinner för att skapa levande urbana miljöer för människor. Vi tror på att integrera gröna system i hjärtat av staden.

Strategin är att sätta igång direkt på många platser samtidigt och i olika skala. En pocketpark på gatan, ett taklandskap över ett helt kvarter, en grön fasad på en övergiven husgavel...

Alla projekt är viktiga och del i en strategi för den gröna staden. Mångfald i arter och situationer och en rik miljö för mänskliga möten.

Vi vill att du ska vara med och utveckla den urbana naturen med oss. På platten och på högkant.

Kunskapsbrev

Ta del av framtidens gröna arkitektur.

*Obligatoriskt






Kontakt

Stockholm Visning och möten:
United Spaces, Waterfront building
Klarabergsviadukten 63, 111 64 Stockholm
+46 (0)8 22 20 40
info@urbangreen.se

Vislanda R&D och produktion:
+46 (0)40 15 33 44
Olvägen 27, 342 52 VISLANDA

VD: Marcus Edvinsson
+46 (0)70 421 99 88 / marcus.edvinsson@urbangreen.se

R&D-ansvarig: Per Nyström
+46 (0)76 815 94 00 / per.nystrom@urbangreen.se

Projektledning: Jörgen Lundberg
+46 (0)76 815 94 20 / jorgen.lundberg@urbangreen.se

Försäljning/Affärsutveckling: Louise Qvarnström
+46 (0)727 22 57 70 / louise.qvarnstrom@urbangreen.se

Projektledare montage: Niclas Ferraresi
+46 (0)70 336 16 50 / niclas.ferraresi@urbangreen.se

Projektingenjör: Carl Wagnelius
+46 (0)76 015 00 94 / carl.wagnelius@urbangreen.se

Ekonomi: Maria Jaconelli
+46 (0)70 336 11 14 / maria.jaconelli@urbangreen.se

Landskapsarkitekt: Johan Paju
+46 (0)70 537 71 77 / johan.paju@urbangreen.se

Design/marknad: Björn Saletti
+46 (0)70 543 64 88 / bjorn.saletti@urbangreen.se

Industridesign: Liam Saletti
+46 (0)70 390 20 15 / liam.saletti@urbangreen.se